Şerif Sezer’in acı dolu hayat hikayesi! Babasının yanından bakın neden kaçmış

Başrollerinde Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor’un yer aldığı Yalı Çapkını’ dizisinde Hattuç karakterini canlandıran ünlü oyuncu Şerif Sezer, yeni bölümün ekrana gelmesiyle gündem oldu.

HaberGlobal’in haberine göre, hayatı merak edilip araştırılmaya başlanan usta oyuncunun acı dolu hayat hikayesi duyanları üzdü.

Şerif Sezer kimdir?

Yalı Çapkını, dünyanın dört bir yanından büyük bir ilgiyle izlenirken, dizide Hattuç Hala’yı canlandıran Şerif Sezer aslen Bursalı’dır.

Zeytincilikle uğraşan ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya gelen Sezer, ikiz kardeşini daha küçük yaşta kaybetti. Sezer difteri hastalığına yakalanan ikiz kardeşini küçük yaşta toprağa verdi.

Henüz 8 yaşındayken anne ve babası boşanan Şerif Sezer, babasıyla yaşadı. Başka şehir’e yerleşen annesinin yanına gidemeyen Sezer, annesiz büyümek zorunda kaldı.

Küçük yaşta tiyatroyla tanışan Şerif Sezer okumak istese de ailesinden onay alamadı. Evlendirileceğini duyan ünlü oyuncu, çareyi evden kaçmakta buldu.

Ankara’daki annesiyle irtibat kuran Şerif Sezer kimliğini de alarak babasının yanından kaçtı. Şerif Sezer bütün baskılara rağmen Ankara Devlet Tiyatrosu’na girmeye hak kazandı. Tiyatro eğitimi gördüğü yıllarda Siyasal Bilimler Fakültesi’nden bir gençle evlenen Şerif Sezer, eşinin işleri dolayısıyla Paris’e taşınmak zorunda kaldı.

Gurbette yapamayan usta oyuncu, Türkiye’ye geri döndü ve birkaç yıl sonra felsefeci Azmi Arna ile evlendi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu kadrosunda boş yer olmadığı için ünlü bir otelde garsonluk yaptı. 4 yıl sonra tiyatroya geri dönme fırsatı bulan usta oyuncu; Hakkari’de Bir Mevsim, Yol, Av Zamanı gibi projelerde yer alarak büyük bir çıkış yakaladı. Usta oyuncunun bu evlilikten Deniz Arna isminde bir kızı bulunuyor. 79 yaşındaki oyuncunun kızı da kendisi gibi oyuncu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x